czwartek, 16 lutego 2023

Nalewka tybetańska na bogato ( eliksir młodości ).

 

Czosnek ma dużo prozdrowotnych właściwości.

 

 

Składniki :

50 dkg czosnku
15 dkg korzenia imbiru
15 dkg korzenia kurkumy
1/2 łyżeczki zmielonego czarnego pieprzu
2 - 3 laski cynamonu
2 - 3 gwiazdki anyżu
0,5 l spirytusu 70 %

Sposób wykonania :

 Czosnek obierz, drobniutko posiekaj, odstaw go na 10 minut na świeżym powietrzu, wsyp do czystego słoja ( około 2 l ). Imbir i kurkumę dokładnie umyj (najlepiej szczoteczką ) pod bieżącą letnią wodą . Pokrój na cieniutkie plasterki razem ze skórką . Pokrojony imbir i kurkumę wrzuć do słoja z czosnkiem, dodaj anyż, cynamon połamany na mniejsze kawałki oraz pieprz. Całość zalej alkoholem, wymieszaj. Słój szczelnie zamknij wieczkiem. Odstaw nalewkę w ciemne chłodne miejsce na co najmniej 30 dni. W tym czasie wstrząsaj słojem co kilka dni. Następnie przefiltruj zawartość słoja przez gazę złożoną we czworo. Wyciśnij resztki płynu. Trunek rozlej do butelek ( najlepsze będą małe buteleczki z ciemnego szkła ), szczelnie zakorkuj. Na butelki naklej etykiety z opisem. Przechowuj w ciemnym chłodnym miejscu. 

      Stosowanie naleweczki :
 Pijemy 2 - 3 razy dziennie po małej łyżeczce do herbaty. Nalewkę możemy rozcieńczyć w 200 ml ciepłego mleka wymieszanego z łyżką miodu. Kurację nalewką tybetańską najlepiej przeprowadzać dwa razy w roku, wiosną i jesienią .

      Właściwości nalewki :

 Nalewka tybetańska nazywana jest eliksirem młodości, dzięki zawartości antyoksydantów opóźnia procesy starzenia i hamuje rozwój nowotworów. Nalewka tybetańska sprawdzi się także jako kuracja w czasie przeziębienia. Pomoże też na nadciśnienie, bezsenność oraz niestrawność.  Wzmacnia ona odporność, regeneruje naczynia krwionośne, reguluje ciśnienie krwi, przyspiesza metabolizm, usprawnia trawienie i obniża poziom cholesterolu, zmniejsza ona ryzyko miażdżycy, udaru mózgu i zawału serca. 

      Rada :
 Aby otrzymać 0,5 l alkoholu 70 % trzeba wymieszać 250 ml spirytusu 95 % z 250 ml czystej wódki 40 % . Czosnek na nalewkę musi być polski, a najlepiej z własnego ogródka. 

 

       Życzę zdrowia ! 

 

  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz