Nalewka z kwiatów lilii św. Józefa jest stosowana od bardzo dawna, ma ona sprawdzone i skuteczne działanie. Dziś niestety nie jest tak popularna jak kiedyś, ale warto ją mieć w swojej apteczce.
Składniki :
6 kwiatów lilii św. Józefa
250 ml spirytusu 70 %
Sposób wykonania :
Kwiaty lilii św. Józefa zbieramy w słoneczny dzień na początku jej kwitnienia. Muszą to być kwiaty właśnie tej odmiany, nie mogą to być kwiaty innych białych lilii lub odmian kolorowych ! Z kwiatów odrywamy białe płatki, układamy je w czystym niedużym słoiczku, zalewamy alkoholem. Słój szczelnie zamykamy wieczkiem i odstawiamy w ciemne miejsce na miesiąc. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użycia. Nie musimy jej filtrować, możemy płatki zostawić w nalewce, możemy je później wykorzystać do celów leczniczych. Nalewkę przechowujemy w ciemnym chłodnym miejscu.
Stosowanie :
Nalewkę z lilii św. Józefa możemy stosować na ukąszenia po owadach oraz na rany. Możemy stosować zarówno roztwór jak i płatki kiatów z nalewki. Na oczyszczoną ranę kładziemy wyjęty z nalewki płatek i owijamy jałowym bandażem. Stosowanie tej nalewki sprawdza się również w przypadkach łojotoku, trądziku, grzybicy, czyraków, ropnych wyprysków, liszai oraz ran chirurgicznych. Nalewkę stosujemy tak, jak wcześniej opisałem. Nalewkę z lilii św. Józefa możemy wykorzystać także do płukania gardła z bólem gardła, w tym przypadku do szklanki wody dodaje się około 50 kropli nalewki. Nalewka pomoże przy dolegliwościach stawów, niweluje ona ból i poprawia ruchomość kończyn. Na choroby dziąseł i ból zęba można również nakładać minikompresy z tej naleweczki.
Pamiętaj , aby przed zastosowaniem tej czy innej nalewki leczniczej zasięgnąć porady lekarza prowadzącego. Dobrze jest też zasięgnąć informacji nawet od kilku lekarzy, nie każdy lekarz jest dobrze obeznany w tym czy innym temacie. Warto też poszperać w internecie w sprawdzonych źródłach. W ten sposób będziemy mieć większą wiedzę i prędzej pomożemy sobie nie, szkodząc przy tym.
Życzę zdrowia !
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz