sobota, 13 lutego 2021

Nalewka na soku z brzozy ( na miodzie ).

 

Sok z brzozy ( oskołę ) pozyskujemy wczesną wiosną.


 Sok z brzozy ( oskoła ) ma bardzo dużo zdrowotnych właściwości, a dzięki przygotowaniu z niego naleweczki będziemy mogli cieszyć się jego właściwościami o wiele dłużej, warto więc już dziś pomyśleć o jego pozyskaniu i przygotować z niego nalewkę. Do nalewki nie używamy cynamonu mielonego tylko w kawałkach. Sok z brzozy zawiera zaledwie 18 kcal w  100 ml soku. Sok z brzozy ( oskoła ) to 100% naturalny napój energetyczny, bogaty w witaminy oraz makro i mikroelementy. Zawiera on między innymi : aminokwasy, pochodne kwasu salicylowego (budowa podobna do aspiryny), kwasy: jabłkowy oraz cytrynowy, witaminy: C, B, naturalne przeciwutleniacze, garbniki, flawonoidy, związki terpenowe, potas, miedź, wapń, żelazo, fosfor, sole mineralne, a także cukier inwertowany. Sok z brzozy wzmacnia wyczerpany po ziemie organizm. Ze względu na swój bogaty skład wykorzystywany jest w leczeniu zapobieganiu wielu schorzeń i dolegliwości. Układu krwionośnego - Profilaktyczne picie oskoły zapobiega chorobom układu krwionośnego oraz zakrzepicy. Anemii - Bogate źródło żelaza oraz pozostałych związków mineralnych i witamin sprawia, że sok z brzozy zalecany jest osobom z niedokrwistością. Wrzodów żołądka - Oskoła pozytywnie wpływa na przewód pokarmowy i dolegliwości wywołane wrzodami żołądka. Chorób nerek oraz wątroby - Oskoła, działając moczopędnie, usprawnia pracę nerek, odtruwa organizm, zapobiega powstawaniu kamieni moczowych oraz skazy moczanowej. Wspomaga także pracę wątroby poprzez jej oczyszczenie i regenerację. Rwy kulszowej - Oskoła łagodzi bóle reumatyczne, a w szczególności rwę kulszową. Sok z brzozy wciera się w bolące miejsca.  Problemów z cerą i włosami - Sok z brzozy rewelacyjnie wpływa też na włosy i problemy ze skórą jak  łuszczyca, trądzik. Redukuje i wybiela piegi. Wpływa na regenerację włosów i skóry oraz przyspiesza gojenie się ran. Zapobiega łysieniu. Sokiem z brzozy można płukać suche, łamliwe, wypadające lub pozbawione blasku włosy. Oskoła sprawdza się do przemywania ran oraz do okładów.

 

Składniki :

1/2 l świeżego soku z brzozy ( oskoły )
1/2 l spirytusu 95 %
25 dkg miodu ( najlepiej czeremchowego )
1 g kory cynamonu cejlońskiego
1 g suszonej lawendy
2 g suszonego korzenia rabarbaru
mała szczypta szafranu

Sposób wykonania :

 Wszystkie zioła wsyp do czystego słoja. Sok z brzozy wymieszaj z alkoholem i miodem, a następnie wlej do słoja z ziołami. Słój zamknij szczelnie wieczkiem, wstrząśnij nim, aby składniki się zmieszały. Słój odstaw na 10 dni w ciemne miejsce, w tym czasie wstrząsaj naczyniem co drugi dzień. Po tym czasie przefiltruj nalew przez bibułę filtracyjną. Otrzymany płyn rozlej do butelek, szczelnie zakorkuj. Na butelki naklej etykiety z opisem. Odstaw trunek w ciemne chłodne miejsce ( np. piwniczki lub nieogrzewanej spiżarni ) na pół roku. W tym czasie nalewka dojrzeje i będzie gotowa do picia.

 Sok z brzozy ma bardzo dużo zdrowotnych właściwości, a dzięki przygotowaniu z niego naleweczki będziemy mogli cieszyć się jego właściwościami o wiele dłużej, warto więc przygotować z niego nalewkę. 

 

      Właściwości naleweczki :
 Sok z brzozy nazywany jest eliksirem życia. W medycynie naturalnej jest stosowany od bardzo dawna, pomaga w wielu schorzeniach, zapobiega im oraz pomaga je leczyć. Sok z brzozy wzmacnia odporność organizmu, pomaga złagodzić bóle reumatyczne, działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, przeciwdziała anemii, odtruwa organizm z toksyn, to tylko niektóre z jego zdrowotnych właściwości.

 Pamiętaj : Nalewki i likiery nie służą do tego, aby się nimi upić. Nalewki i likiery mają właściwości zdrowotne i lecznicze. Picie ich poprawia nam także nastrój i samopoczucie.

 PAMIĘTAJ ! Nigdy nie siadaj za kierownicę po wypiciu alkoholu ! Bez względu na rodzaj alkoholu, jaki spożywamy, jest w nim obecna taka sama substancja, czyli C2H5OH. Tutaj możesz sprawdzić ile masz alkoholu w organizmie :  https://pijodpowiedzialnie.pl/kalkulator/

W CIĄŻY NIE PIJĘ ALKOHOLU !
Nawet lampka czerwonego wina do obiadu może zaszkodzić Twojemu rozwijającemu się płodowi ! Twoje dziecko może odczuwać przez całe swoje życie konsekwencje Twojego wyboru. Czy warto więc poświęcić swoje dziecko dla kieliszka alkoholu ??? Tutaj dowiesz się więcej : https://pijodpowiedzialnie.pl/alkohol-a-ciaza/

 

   

 Życzę zdrowia !

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz